Web Analytics
TOGG Alacakların Bilmesi Gerekenler | Türkiye'nin TOGG Forumu!

TOGG Alacakların Bilmesi Gerekenler

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Moderator

Moderatör
Katılım
16 Şub 2023
Mesajlar
25
Aldığı Beğeni
4
Yerli otomobil markası olarak ön plana çıkan TOGG marka araçlar günümüzde etkileyici teknik özellikleriyle ilgileri üzerine çeken SUV model araçlardır. Aracın tasarımında Anadolu kültüründen ilham alınmıştır. Araçlarda multimedya bilgi sistemi aktif olmakla beraber hız sabitleme sistemi, yokuş kalkış desteği gibi birtakım donanımsal özelliklerde bulunuyor.

Ön ve arka koltuklarda araçlarda hava yastığı sistemi aktiftir. Alaşımlı jantlar TOGG marka araçlarda kullanılmış olup, elektrikli ayna sistemi araçlarda bulunan en önemli özellikler arasında bulunuyor. Markanın araçlarının kör nokta uyarı sistemi başta olmak üzere şerit takip sistemi, elektrikli dikiz aynası gibi donanımsal özellikleri mevcut durumdadır. Aynı zamanda araçlar Lityum-iyon batarya teknolojisine sahiptir

Ön Plana Çıkan Özellikler


Markanın araçlarının teknik özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • 7 Adet hava yastığı,
  • Şehir içi trafik pilotu
  • Sürücü destek sistemi
  • Otonom sürüş
  • Li-ion batarya
  • Multimedya ekran
TOGG araçlar günümüzde %100 şarj ile günümüzde 300 km ve 500 km gidebilen özelliklere sahiptir. Dolayısıyla buradan da anlaşılacağı üzere araçların menzil kapasitesi epeyce geniştir. Otonom sürüş konforuna sahip olması ise aracı günümüzde ön plana çıkaran özellikler arasında bulunuyor. Araçlarda günümüzde RWD arkadan ile AWD önden çekiş sistemleri araçlarda bulunuyor. TOGG teknoloji açısından da son derece modern bir araç olarak piyasada ön plana çıkar. Serinin araçlarının pil performansının etkileyici olması sürücüleri memnun eden gelişmelerden birisidir.

TOGG Araçların Motor Kapasitesi


TOGG motor kapasitesi her şeyden önce araçlar elektrikli sınıf araçlar olarak ön plana çıkmaktadır. Dolayısıyla C-Segment araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Araçların ÖTV oranları günümüzde %60 olarak belirlenmiş olup, günümüzde %90 seviyesinin üzerinde engel durumu bulunan engelli kişiler ÖTV’siz olarak bu araçları satın alma avantajına sahiptir. Serinin araçlarının bir diğer önemli ön plana çıkan özelliği de %18 KDV oranı olarak ön plana çıkmaktadır.

RWD modellerde araçların 200 HP gücü bulunurken, AWD modellerde ise araçların günümüzde 400 HP gücü bulunuyor. Araçların 2030 tarihinde çıkması beklenen B-segment SUV modelleri özellikleri kişiler tarafından en çok merak edilen son nesil modeller olarak biliniyor.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular Forum Tarih
Moderator TOGG Genel 0 31
Moderator TOGG Genel 0 34
Moderator TOGG Genel 0 40
Moderator TOGG Genel 0 39
Moderator TOGG Genel 0 26

Benzer konular

Son Mesajlar

Üst