Web Analytics
İlk Togg Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilecek! İkinci Togg için Bakan Varank o bakanın ismini verdi: Beni her gördüğünde... | Türkiye'nin TOGG Forumu!

İlk Togg Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilecek! İkinci Togg için Bakan Varank o bakanın ismini verdi: Beni her gördüğünde...

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet ÖZCAN

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
251
Çözümler
3
Aldığı Beğeni
12

Türkiye Togg heyecanını yaşıyor. Gemlik'teki kampüs Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla seri üretime geçti. İlk Togg Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilecek. İkinci Togg içinse birçok isim sıraya girdi. Bakan Varank konuyla ilgili rekabete vurgu yaptı. Varank ayrıca bir bakanın ismini vererek ikinci Togg konusunda çok ısrarlı olduğunu belirtti. İlk Togg'ların kimlere tahsis edileceğiyle ilgili bir açıklama da Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır'dan geldi.​

Türkiye'nin ilk yerli otomobili Togg'un seri üretimi Gemlik'te açılan fabrikayla başladı. Milyonları heyecanlandıran gelişmeler yakından takip edilirken yerli otomobili almak için de rekabet kızışıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank daha önce ilk aracın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verileceğini açıklamıştı. İkinci araç içinse Bakan Nebati sıraya girdi.

BAKAN NEBATİ'NİN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMI​

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati fabrikanın açılmasına dakikalar kala yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Nebati sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Pamukkale, Kula, Oltu, Anadolu, Gemlik... 2. TOGG'u hangi renk vereceksiniz Sayın Varank? Yarın değil hemen şimdi başlasın Türkiye Yüzyılı. Durmak yok yola devam!"

1667144468649.png

BAKAN VARANK NE DEMİŞTİ?​

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank konuyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı;

'Bu araba ne zaman çıkacak?' diye soruyorlar. Üretilecek araçların piyasaya nasıl satılacağını şirket kendi planlayacak. Tabii ilk aracı 'Cumhurbaşkanımız ben alacağım' dedi. Bu manada ilk aracın Cumhurbaşkanımıza verilmesiyle ilgili hiç şüphe yok. Ama ikinci araçla ilgili yoğun telefonlar var. Mesela Hazine Maliye Bakanımız Nureddin Nebati ısrarla beni her gördüğünde böyle takılıyor: "İkinci aracı kesinlikle Sanayi ve Teknoloji Bakanına da değil, Hazine Maliye Bakanı'na vermeleri lazım. (Gülüyor)" Dolayısıyla burada bir rekabet tabii ki ileriki dönemde oluşacak."

BAKAN YARDIMCISI KACIR: İLK BÜYÜKELÇİ VE VALİLERE VERİLECEK​

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır da Togg'un ilk kimlere verileceğiyle ilgili açıklamasında şunları söyledi:

"İlk büyükelçilere gönderilecek. Büyükelçilerimiz bu konuda çok istekliler. Sayın Dışişleri Bakanımız da çok istekli. Biz de çok değerli bir fikir olarak görüyoruz bunu. Hem Türkiye'nin 81 şehrine gitmesini hedefliyoruz, özellikle valilerimizin kullanması çok değerli olacak. Togg Avrupa'da da kullanıma uygun halde olacak."
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Üst