Web Analytics
Neler yeni
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Gemlik Yerli Otomobil Fabrikasının kurulacağı yer olarak belirlendi.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
36

Gemlik Yerli Otomobil Fabrikasının kurulacağı yer olarak belirlendi.​

Gemlik Yerli Otomobil Fabrikasının kurulacağı yer olarak belirlendi. Bursa da kurulacak olan yerli otomobil fabrikası için Bursa Belediyesi Meclis üyeleri toplanmıştı. Bu toplantıda askeriyeye ait görülen yerin sanayi alanına dahil edilip, yerli otomobil üretim tesisi kurulumu için ayırılıdığı resmiyet kazandı.

Belediye Meclisi Toplantısında, Gemlik ilçesinde yer alan Gençali Mahallesi bin 753 parsele ilişkin son durum görüşüldü ve sanayi alanı olacağı oy birliğiyle kabul edildi. Bu fabrikada TOGG yerli otomobil yani modellerine göre elektrikli otomobiller üretecek. Bursa'dan da ihracat zamanı ise gemilerle Avrupa'ya ve Uzak doğu ülkelerine gönderilecek. Bu amaçla Bursa Gemlik ilçesi seçildi. Buraya da ekonomik katkı sağlaması ve işçi istihdamı sağlayacağı için Bursa başkanı ve tüm halk sevinçli durumda.

Bursa yerli otomobil fabrikasına ev sahipliği yaptığı için çok şanslı bir il olmayı başardı. Keza bir çok ilk bu üretim fabrikası için talip olmuştu. Bunun yanında direkt olarak başvuru yapmışlardı. Fakat Cumhurbaşkanı onayı ve TOGG CEO'su ve yönetim kurulu kararıyla Bursa'nın Gemlik ilçesi kabul edilmiş oldu. Hemde 4.500 e yakın işçi istihdamı sağlanacağı notunu da buraya düşelim.

Soru: Stratejik olarak Ankara, İstanbul Ve İzmir haricinde yerli otomobil fabrikası sizce hangi illere açılabilir di? ve Neden?
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.