Web Analytics

Türkiye'nin TOGG Destek Forumu!

Yerli otomomobil TOGG'a dair merak ettiğiniz ne varsa hemen foruma üye olup topluluğa soru sorabilirsiniz!
  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Fatih Altaylı : Daha Kaslı ve Heybetli Olmuş

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Puanları
0
Yaş
36
Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yerli otomobil TOGG hakkında dikkat çekici açıklamalar yaptı. Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun (TOGG) Bilişim Vadisi’ndeki merkezini gezen Altaylı, izlenimlerini paylaştı. “İlk iki araç daha önce gösterilen ve Pininfarina’nın ürettiği araçlar. Diğer araç ise Türkiye’de yapılan bir araç.” diyen gazeteci, bu otomobildeki temel farklılıklara değindi.

“Daha Kaslı ve Heybetli Olmuş”


TOGG tasarımında ilk prototiplere göre değişimler olduğunu dile getiren Altaylı, aracın aks mesafesinin 9 santim uzadığını ve rüzgar direncini azaltmak için gövdede değişiklikler yapıldığını kaydetti. “O kaput değişmiş. Çizgiler bana göre güzelleşmiş ve daha kaslı, daha heybetli olmuş.” ifadelerini kullanan Fatih Altaylı, TOGG’un yeni tasarımından övgüyle bahsetti.

İç mekanda da önemli değişiklikler olduğunu dile getiren Altaylı, “Dashboard'un tamamı ekran olmuş. Boydan boya kesintisiz giden bir ekran. Porsche Taycan gibi ama bunda hiç kesinti yak. Tam ekran. Altta ortadaki kumanda ekranı ise biraz küçülmüş, kumanda joystiğinin bulunduğu bölümde bazı değişimler var. Daha kullanıcı dostu gibi olmuş.” dedi.

 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Üst