Web Analytics
Elektrikli araç yolda kalırsa ne olur? | TOGG Destek Forumu!

İpucu Elektrikli araç yolda kalırsa ne olur?

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

Mehmet

Yönetici
Admin
Katılım
29 Nis 2021
Mesajlar
358
Çözümler
4
Aldığı Beğeni
31
Dünya çapında yükselen bir taleple karşılaşılan elektrikli araba piyasasında henüz birçok kişinin cevabını bilmediği sorular bulunmaktadır. Bunların en başında seyir halindeyken ve şarj istasyonlarına uzakken arabanın şarjının bitmesi durumunda ne olacağıdır. Bu sorunun cevabı gün geçtikçe ilerleyen teknoloji ve yapılan yatırımlarla değişiklik göstermeye başlamış durumdadır. Elektrikli arabaların günümüze kadar gelen serüveninde birçok özelliği gelişim göstermiştir. Özellikle batarya ve enerji sorunuyla ilgili çalışmalar gün geçtikçe bu sorunların çözümüyle ilgili daha kapsamlı sonuçlar doğurmaktadır.

Elektrikli Aracın Şarjı Yolda Biterse Ne Olur? Bu sorunun birçok farklı cevabı bulunmaktadır. İlerleyen dönemlerde böyle bir sorunun bile olmayacağı düşünülmektedir. şarj istasyonu konusunda yapılan çalışmalar her yıl geçen yıla oranla daha fazla artarak devam etmektedir. Elektrikli araçların şarjlarının bitmesi durumunda devreye şarj araçları girmektedir. Talep üzerine ilgili noktaya giden şarj araçları, yaklaşık 20 – 30 dakika içerisinde aracın enerji ihtiyacını karşılamaktadır.

Elektrikli araçlara olan talebin artması, bu alanda yapılan yatırımların önünü açmaktadır. Elektrikli araç şarj istasyonlarının artması ile birlikte yolda kalma gibi sorunlar tamamıyla ortadan kalkacaktır.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst