Web Analytics
Dubai Expo'da Togg Ve Akıncı Rüzgarı | TOGG Destek Forumu!

Dubai Expo'da Togg Ve Akıncı Rüzgarı

  • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretinde Abu Dabi'deki görüşmelerinin ardından Dubai'ye de gidecek. Her 5 yılda bir gerçekleştirilen ve dünya çapında büyük üne sahip Dubai Expo 2020 fuarının heyecanı başlıyor. Kültür ve ticaretin buluşma adresi Dubai Expo 2020 fuarına 192 ülke katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri temaslarının 2'nci gününde fuarı ziyaret edecek ve Türkiye'nin milli gün açılışını yapacak. Dubai Expo Türkiye Genel Komiseri Mükerrem Aksoy, 5 yılda bir düzenlenen etkinliğin ne kadar büyük önem taşıdığını bir kez daha hatırlattı. Geçtiğimiz yıllarda koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenen fuar, yine 192 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Sergi Alanında Togg ve Akıncı SİHA Maketleri


Yerli otomobil Togg ve Akıncı SİHA maketleri Dubai Expo 2020 fuarında Türkiye’nin sergi alanında tanıtılacak. Expo'larda her ülkenin bir milli gününün olduğunu belirten Aksoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk defa bir milli güne katılacağına dikkat çekti. Türkiye olarak geleceği şekillendirdiklerini belirten bir sloganla fuarda yer alacaklarını ifade eden Aksoy şu açıklamalarda bulundu: “Bizim sloganımız şu: 'Medeniyetin sıfır noktasından geleceği şekillendiriyoruz' Göbeklitepe'ye atıfta bulunarak 'Türkiye olarak geleceği şekillendiriyoruz' diyoruz. Expo'da bütün sektörlerin tanıtımı gerçekleştiriliyor. Gelen ziyaretçileri sektörlerimiz hakkında bilgilendiriyoruz. Sergi alanımızda Togg ve Akıncı Siha’nın maketlerini sergiliyoruz.” 192 ülkenin katılımcı olarak yer alacağı Dubai Expo 2020 fuarında Türkiye’nin Milli Günü açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Gün Açılışında

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yapacağı milli gün için 15 Şubat 2022 Salı günü belirlendi. Milli gün kapsamında bayrak seremonisi düzenlenecek ve iki ülke marşları çalacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyareti sırasında Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid al Maktum da eşlik edecek. Dubai Expo 2020 fuarında yerli elektrikli otomobil Togg’un bir maketi yer alacak. Ocak ayının ilk haftasında ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2022 fuarında sahne alan Togg bu sefer Doğu’nun en büyük fuarlarından birinde boy gösterecek. Aynı zamanda Türk savunma sanayiinin en çok dikkat çeken araçlarından biri olan Akıncı SİHA’nın da bir maketi fuarda sergilenecek. Bunun dışında sergide atık maddelerden elde edilen defile de sahnelenecek.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst