Web Analytics
Bakan Nebati: KGF ile krediye ulaşımı kolaylaştıracağız | TOGG Destek Forumu!

Bakan Nebati: KGF ile krediye ulaşımı kolaylaştıracağız

 • Türkiye'nin ilk ve tek "TOGG" Yardım ve Destek Forumuna Hoşgeldiniz. Bu Forumda "TOGG" hakkında her tür bilgiye ulaşabilir, sorunuza rahat ve hızlıca cevap bulabilirsiniz.

LORD01

Yönetici
Moderatör
Katılım
22 Ocak 2023
Mesajlar
1
Aldığı Beğeni
8
Yaş
35

Bakan Nebati: KGF ile krediye ulaşımı kolaylaştıracağız​


 • Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Hazırlamış olduğumuz KGF kredisi ile, gerçekten ihtiyacı olup bankacılık sektöründen, finans sektöründen para almakda zorlanan, önünde birçok engeli olan firmalara kolaylık sağlayacağız." dedi.​

  TRT Haber'in özel röportaj konuğu Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
  Bakan Nebati'nin açıklamalarının satır başları şöyle;
  Türkiye önemli bir konumda ve bu konum hasebiyle de her türlü sıkıntıdan hızlı bir şekilde kendisini kurtaran ve yoluna devam eden bir ülke. Bunu da özellikle de dünyanın karşı karşıya kaldığı kriz anlarında çok rahat bir şekilde gözlemleyebiliyoruz. Her krizde muhakkak krizle ilgili söylemlerini yükselten bir grup vardır. Bunlar hep aynı şeyi söylerler "başaramazsınız, yürütemezsiniz, ülke zarar görecek, insanlar zarar görecek" diye. Ancak bu kötümser, karamsar tabloyu çizenlere rağmen ülkemiz hızlı bir şekilde uyum sağlayarak, yeni durumu gözetip, adımlarını da ona göre atıyor. Hatırlayın, 2008 krizinde teğet geçecek demişti Cumhurbaşkanımız neler neler yaptılar. 15 Temmuz'da darbe girişimi ile karşı karşıya kalan bu ülke kendisini koruyup kollama faaliyetinde milleti ile birleşerek üstesinden gelmişti.  "İlk yarı yılda yüzde 7,5'luk bir büyüme gerçekleştiren bir ülkemiz var"
  Özellikle ekonomik olarak 2018'de yine ataklarla karşı karşıya kaldığı zaman hızlı bir şekilde kendisini toparlamıştı. Yakın tarihe baktığımız zatan başta uluslararası kuruluşlar olmak üzere Türkiye içerisindeki birçok muhalif medyada, sosyal medyada ve toplumda ülkenin küçüleceği zarar göreceği ve yılı tamamlarken negatif bir büyüme ile gerçekleştireceğini iddia ettiler. Fakat hatırlayın, Çin'den sonra ülkemiz yüzde 1,8'lik büyüme ile yılı tamamladı. Geçen yıl yine aynı kurum ve kuruluşlar ülkenin büyüklüğüne ilk aylardan itibaren tek haneli fakat küçük haneli olarak ilan edip sonra her geçen ayda ve çeyrekte bunu revize etmek zorunda kaldılar. Çift haneli olacak dediğimiz zaman yine aynı şeyleri söylediler. Yüzde 11 ile kapattığımız zaman yine söyleyenlerle, kötümserlerle iyimserler arasındaki farkı gördük. Bugün yine malum ilk çeyrek, ikinci çeyrek baktığımız zaman toplamda ilk yarı yılda yüzde 7,5'luk bir büyüme gerçekleştiren bir ülkemiz var.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst